Prestige

INDIE - LADAKH - 14 dni

TERMINY CENA PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.base_totalPrice}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}}

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane.

Główne atrakcje

Piękne miejsca w luksusowych warunkach
Leh – stolica „Małego Tybetu”
liczne buddyjskie klasztory
wyjątkowa Dolina Nubry, zwana „Doliną Kwiatów”
malownicze jeziora pogranicza z Tybetem
wysokogórskie przełęcze i żyjący w górach nomadzi

O wycieczce

Ladakh to wyjątkowe miejsce, w ogóle nie podobne do znanych nam Indii. To kraina wysokich gór i przepięknych dolin. Ladakh położony jest między dwoma najwyższymi pasmami górskimi na świecie Himalajami i Karakorum. W tych przepięknych okolicznych przyrody znajdowało się kiedyś niezależne królestwo, a pozostałe po tym okresie pałace przyjdzie nam zobaczyć. Zwany „Małym Tybetem” Ladakh to miejsce, gdzie wciąż żywa jest kultura tybetańska. Będziemy tam podziwiać panoramę najwyższych gór świata, oglądać zachody słońca nad jeziorami i zwiedzać buddyjskie klasztory. O szybsze bicie serca przyprawią nas przejazdy przez najwyższe drogowe trasy na świecie. Nie jest to wyjazd dla osób ceniących nade wszystko wygodę. Podczas wyprawy czekają nas trudne przejazdy po wertepach, surowy klimat Ladakhu i kilka nocy w prostych warunkach. Warto jednak się trochę poświęcić - wrażenia zostaną do końca życia.

Dzień 1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (ewentualnie na lotnisku innego miasta w Polsce) dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot do Delhi.

Dzień 2 DELHI

Przylot do Delhi w nocy lub nad ranem, transfer do hotelu. Po odpoczynku i przespaniu się dla chętnych organizujemy zwiedzanie - Świątynia Sikhów słynąca ze złotej kopuły, grobowiec Humajuna, Meczet Piątkowy – uznawany za najbardziej okazały w całym kraju. Przejażdżka rowerowymi rikszami po Starym Delhi. Spacer zatłoczonymi ulicami, gdzie święte krowy spacerują między tłumem ludzi, setkami motorków i riksz. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 3 PRZELOT DO LADAKHU

Przelot z Delhi do Leh – dawnej stolicy Królestwa Ladakh, położonej na wysokości ponad 3500 m n.p.m. Leh stanowił kiedyś ważny ośrodek na trasie Jedwabnego Szlaku, gdzie spotykali się kupcy z całego świata i handlowali herbatą, jedwabiem i przyprawami. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu wybierzemy się na wspólny spacer po mieście, gdzie zapoznamy się z lokalną kuchnią z przysmakami w postaci pierożków momos i zupy thukpa na czele. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 4 LEH

W tym dniu wybierzemy się na zwiedzanie najwspanialszych zabytków miasta. Zaczniemy od wizyty w pałacu królewskim w Leh, który do złudzenia przypomina słynny tybetański pałac Potala w Lhasie. Następnie odwiedzimy klasztor Namgyal Tsemo, zwany Czerwonym Klasztorem. W jego wnętrzu zobaczymy wysoki na trzy piętra posąg Buddy oraz starożytne manuskrypty i freski. Ze znajdującego się powyżej zniszczonego fortu będziemy podziwiać wspaniałą panoramę Lehu. Malowniczy zachód słońca będziemy obserwować z górującej nad miastem Stupy Shanti. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 5 DOLINA INDUSU

Tego dnia wybierzemy się na wycieczkę po klasztorach w dolinie Indusu. Najpierw odwiedzimy klasztor w Hemis, gdzie co roku odbywa się wielobarwny festiwal, na który ściągają mieszkańcy Ladakh, jak i turyści z całego świata. Na dziedzińcu tancerze w bogatych strojach wykonują rytualne tańce symbolizujące zwycięstwo dobra nad złem. Następnie odwiedzimy klasztory w Stakna i Matho. Po południu zaglądniemy do pałacu w Stok, gdzie przeniosła się ladakhijska rodzina królewska w XIX wieku. Obecnie mieści się tu muzeum z unikalną kolekcją królewskich strojów, biżuterii i malowideł thangka. Po powrocie do Leh, czas wolny na odkrywanie uroków krętych uliczek i zakup pamiątek. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 DOLINA NUBRY

Po śniadaniu opuszczamy Leh i udajemy się do Doliny Nubry, zwanej też doliną kwiatów. Trasa prowadzi przez przełęcz Khardung La, która sięga 5600 m n.p.m. Biegnąca tamtędy droga jest jedną z najwyżej położonych dróg samochodowych na świecie – wspaniałe widoki i skacząca adrenalina gwarantowane! Po przekroczeniu przełęczy ujrzymy malowniczą, zieloną dolinę, w której unikalny mikroklimat pozwala na uprawę jabłek i brzoskwiń. Po drodze odwiedzimy pochodzący z XIV wieku klasztor Diskit, będący największym i najstarszym takim obiektem w Dolinie Nubry. Przejazd do Hunder, dla chętnych przejażdżka na grzbietach baktryjskich wielbłądów po jednej z najwyżej położonych piaszczystych pustyń.
Nocleg w Dolinie Nubry.

Dzień 7 DOLINA NUBRY

Dzień rozpoczniemy od wizyty w niewielkim, ale malowniczym klasztorze Samstanling położonego w miejscowości Sumur, w którym mieszka kilkudziesięciu mnichów. Następnie ruszymy wzdłuż doliny Nubry do Panamik, gdzie przekroczymy rzekę oraz ruszymy w krótki trekking do gompy Ensa. Trudy marszu zrekompensujemy sobie podczas kąpieli w gorących źródłach. Nocleg w Dolinie Nubry.

Dzień 8 JEZIORO PANGONG

Tego dnia czeka nas kilkugodzinna jazda samochodem nad jezioro Pangong, które rozciąga się na długości 134 km a większość powierzchni znajduje się już po stronie chińskiej. Po przyjeździe czeka nas zakwaterowanie w namiotach a następnie wybierzemy się na spacer wzdłuż brzegów jeziora. W szmaragdowych wodach jeziora odbijają się potężne szczyty górskie dając niezapomniany efekt, szczególnie o zachodzie słońca. Nocleg w namiotach nad jeziorem.

Dzień 9 PRZEŁĘCZ CHANG LA I KLASZTOR THIKSE

Kolejna piękna pora nad jeziorem to wschód słońca, gdy góry rozświetlane są stopniowo przez pierwsze promienie. Droga powrotna do Leh z postojami w ładniejszych punktach widokowych. Znajdziemy się między innymi na kolejnej, wysoko położonej przełęczy – Chang La (5300 m n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się w klasztorze Thikse, który swoją architekturą również przypomina Pałac Potala w Lhasie. W klasztorze zobaczymy między innymi 12-metrowy posąd Buddy, wykonany z miedzi i pokryty złotem. W miarę możliwości czasowych zatrzymamy się w Shey, gdzie znajduje się letni pałac królów Ladakhu. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 10 JEZIORO TSOMORIRI

Ponownie opuszczamy stolicę Ladakhu i udajemy się nad wysokogórskie jezioro Tsomoriri położone na wysokości 4200 m n.p.m. Rejon ten do niedawna był niedostępny dla turystów. Płaskowyż Rupshi jest zamieszkany przez liczną dziką zwierzynę. Zobaczymy dzikie osły, czerwone lisy, a być może nawet rzadką śnieżną panterę. Czas wolny w bajecznej scenerii. Nocleg w namiotach.

Dzień 11 JEZIORO TSOKAR I POWRÓT DO LEH

W tym dniu czeka nas droga powrotna do Leh. Po drodze zatrzymamy się przy niezwykłym jeziorze Tsokar i przekroczymy kolejną wysoką przełęcz Tanglang La (5359 m n.p.m.). Dalsza droga prowadzi malowniczą trasą Manali-Leh. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 12 LIKIR I ALCHI

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie klasztorów położonych na zachód od Leh, gdzie widać będzie kaszmirskie wpływy w architekturze i sztuce. Zaczniemy od wizyty w klasztorze Likir założonego w XIV wieku, słynącego z wielkiego, złotego posągu Buddy. Następnie odwiedzimy Alchi, gdzie w kompleksie klasztornym znajdziemy gliniane posągi Buddy, bogate drzeworyty i malowidła ścienne w kaszmirskim stylu. Trzecim miejscem do jakiego zawitamy jest Lamayuru, gdzie znajduje się klasztor zwany ”siedzibą wolności”. Powrót do hotelu w Leh.

Dzień 13 PRZELOT DO DELHI

To pożegnalny dzień naszego pobytu w Ladakh. Poranne godziny spędzimy na ostatnich zakupach i spacerach. Przelot z Leh do Delhi. Z okien samolotu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki Himalajów. Przejazd do hotelu. Czas na dalsze zwiedzanie miasta w miarę wolnego czasu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 14 POWRÓT DO WARSZAWY

W nocy lub wcześnie rano wylot do Europy i przylot do Polski.

Cena i świadczenia

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
24.06 - 07.07.2019

 3795 USD

3036 USD (zniżka 20%) 

400 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.


I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu


Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Przeloty na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, wszelkie przejazdy (w Ladakhu część przejazdów luksusowymi toyotami -- maksymalnie 4 uczestników w 1 samochodzie); wyżywienie -  codzienne śniadania, kolacje i obiady – łącznie 10 posiłków,  noclegi (pokoje 2-osobowe) w wersji de luxe - Delhi hotel 4*, Ladakh – najlepsze dostępne hotele i stałe namioty z łóżkami przystosowane dla turystów, opłaty za wstępy do parków narodowych, rezerwatów i zwiedzanych obiektów; pozwolenia i inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot doskonale znający miejscowe realia od wylotu z Warszawy.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 400 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy do Indii i jej uzyskania (ok. 90 USD), pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków, ewentualnych dodatkowych wstępów, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.


UWAGI
Orientacyjna liczba uczestników - od 8 do 14, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Ze względu na znaczne wysokości osoby mające problemy z układem krążenia powinny skonsultować sprawę udziału w wyprawie z lekarzem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.