Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Srinagar i jezioro Dal w Kaszmirze
• Leh – stolica „Małego Tybetu”
• Buddyjskie klasztory Doliny Nubra
• Malownicze jeziora pogranicza z Tybetem
• Wysokogórskie przełęcze i żyjący w górach nomadzi

O wycieczce

Choć Ladakh i Kaszmir znajdują się Indiach, bardzo różnią się od „klasycznych” Indii. Zwany „Małym Tybetem” Ladakh to miejsce, gdzie wciąż żywa jest kultura tybetańska.  Będziemy tam podziwiać panoramę najwyższych gór świata, oglądać zachody słońca nad jeziorami i zwiedzać buddyjskie klasztory. Z kolei pełen uroku Kaszmir to dawne muzułmańskie księstwo włączone do Indii po podziale kolonialnego brytyjskiego imperium. Zaplanowana przez nas trasa pozwala zobaczyć nietypowe, choć nie mniej fascynujące Indie – pograniczne zakątki z dala od utartych szlaków. Nie jest to wyjazd dla osób ceniących wygodę. Podczas wyprawy czekają nas trudne przejazdy po wertepach, surowy klimat Ladakhu i kilka nocy w prostych hostelach lub pokojach gościnnych do których najlepiej pasuje angielskie słowo „basic”. Warto jednak pomęczyć się, będzie ciekawie.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z polskim przewodnikiem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wyloty do Delhi.

Dzień 2 Delhi

Przylot do Delhi w nocy lub nad ranem, transfer do hotelu. Po odpoczynku okazja do zwiedzania. Czerwony Fort - bastion dynastii Wielkich Mogołów, Meczet Piątkowy – uznawany za najbardziej okazały w całym kraju. Przejażdżka rowerowymi rikszami po Starym Delhi. Spacer zatłoczonymi ulicami, gdzie święte krowy spacerują między tłumem ludzi, setkami motorków i riksz. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 3 Kaszmir

Przelot z Delhi do Srinagaru w Kaszmirze. Oglądamy miasto, m.in. położoną na wzgórzu świątynię Shankara Chariya, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta z jeziorem Dal. Piękne ogrody Shalimar. Nocleg w pływającym hotelu na jeziorze Dal.

Dzień 4 Gulmarg

Tego dnia pojedziemy do położonego ok. 50 km na zachód Gulmarg – ośrodka sportów zimowych, ale też miejsca z jednymi z najwyżej na świecie położonymi polami golfowymi. Leżące na wysokości ok. 2700 m n.p.m. Gulmarg to otoczona przez ośnieżone szczyty miejscowość, z okolicznych wzgórz przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet leżący już w Pakistanie ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Powrót do hotelu na łodzi w Srinagarze.

Dzień 5 Ladakh

Wyruszamy autami terenowymi w kierunku wysokogórskiego Ladakhu. Tego dnia pokonamy około 200 km po górskich drogach podziwiając po drodze malownicze, prawie bezludne pejzaże. Postój w Sonmarg będzie świetną okazją do zrobienia pięknych zdjęć. Stopniowo wjedziemy w rejony coraz bardziej przypominające Tybet. Po drodze pokonamy przełęcz Zoji La (3529 m n.p.m.). Nocleg w hostelu w Kargil.

Dzień 6 Księżycowe krajobrazy

Dalsza droga przez góry z postojem w Mulbek, gdzie zobaczymy wycięty w ścianie skalnej posąg Buddy Maitreji – Buddy czasów przyszłych. Przejazd przez kolejne wysokie przełęcze – Namika La (3760 m n.p.m.) i Fotu La (4095 m n.p.m.). Po drodze zwiedzanie położonego pośród księżycowego krajobrazu klasztoru Lamayuru. Po przejechaniu ok. 170 km, dojazd do wioski Alchi i nocleg w hostelu.

Dzień 7 Leh

Zwiedzanie klasztoru w Alchi założonego przez Ringchen Zangpo zwanego Wielkim Tłumaczem. W architekturze i sztuce tego znanego z unikatowych fresków klasztoru widać wpływy kaszmirskie. Następnie krótki spacer do położonej w pobliżu gompy Tsa-Tsa-Puri, gdzie również znajdują się interesujące malowidła. Podróż do oddalonego o ok. 70 km miasta Leh. W trakcie dalszej drogi zboczymy nieco do klasztoru Likir zamieszkanego przez mnichów szkoły Gelukpa. Późno wieczorem przyjazd do stolicy Ladakhu, wielowiekowego centrum kultury buddyjsko-tybetańskiej – Leh. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 8 Klasztory Thiksey i Spituk

Ten dzień spędzimy leniwie w Leh (3505 m n.p.m.), dając sobie czas na aklimatyzację do znacznej wysokości. Zwiedzanie pałacu będącego niegdyś siedzibą rodziny królewskiej w Ladakhu, i który jest pierwowzorem pałacu Potala w Lhasie. Odwiedziny w klasztorze Thiksey i Spituk, spacery wąskimi uliczkami starej części Leh. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 9 Dolina Nubra

Wyjazd w kierunku doliny Nubra. Przejazd najwyżej na świecie położoną przejezdną drogą przez przełęcz Khardung La (5359 m n.p.m.). Następnie zjazd do położonej przy granicy doliny rzeki Nubra. Odwiedzimy liczący pół tysiąca lat klasztor Diskit – jeden z najważniejszych w dolinie. Spektakularne widoki otwierają się tutaj dosłownie za każdym zakrętem. Dojazd w rejon wioski Hunder. Nocleg w hostelu lub w pokojach gościnnych u mieszkańców.

Dzień 10 Wędrówka do Samthaling

Dzień w dolinie Nubra. Zwiedzamy klasztor Ensa i zatrzymujemy się przy gorących źródłach. Po południu czeka nas wędrówka do Samthaling, gdzie w klasztorze mieszka ponad stu mnichów. Czas na spacery piękną doliną. Powrót na nocleg.

Dzień 11 Przełęcz Khardungla

Droga powrotna z Doliny Nubra do Leh przez przełęcz Khardungla. Kolejny dzień podróży przez nieprawdopodobne górskie obszary. Po drodze oglądamy gompę Tsemo. Po południu przejazd do hotelu, wieczorem czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 12 Jezioro Pangong

Czas na kolejną wrażenia. Naszym celem jest wielkie i piękne jezioro Pangong, które częściowo leży już na terytorium Tybetu. Feria kolorów oszałamia, szczególnie, gdy słońce chyli się już ku zachodowi. Zdjęcia robione tego dnia będą niezwykłe. Nocleg w pokojach u ubogich lecz bardzo gościnnych mieszkańców.

Dzień 13 Leh

Kolejna piękna pora nad jeziorem to wschód słońca, gdy góry rozświetlane są stopniowo przez pierwsze promienie. Droga powrotna do Leh z postojami w ładniejszych punktach widokowych. W stolicy Ladakhu czas na ostatnie zakupy pamiątek i kulinarne rozkosze. Nocleg w Leh.

Dzień 14 Delhi

Przelot z Leh do Delhi. Z okien samolotu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki Himalajów. Przejazd do hotelu. Czas na dalsze zwiedzanie miasta w miarę wolnego czasu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 15 Powrót do Polski

W nocy lub wcześnie rano wylot do Europy i przylot do Polski.

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
26.05 - 09.06.2018

   2226 USD

2004 USD (zniżka 10%) 

700 USD
01.09 - 15.09.2018

 2226 USD

2004 USD (zniżka 10%)

700 USD

 

Możliwe inne terminy na zamówienie

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.


I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu


Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).


ŚWIADCZENIA
Przeloty na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, wszelkie inne koszty transportu (mikrobusy, samochody 4x4 w Kaszmirze i Ladakhu), minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; wyżywienie: codzienne śniadania, 11 innych posiłków (kolacje i obiady),  noclegi (pokoje 2-osobowe): Delhi. Leh – hotel minimum 3*, Srinagar – hotel na łodzi, pozostałe noclegi w prostych hostelach (często bez łazienek w pokojach) lub w pokojach gościnnych u mieszkańców; opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów i zwiedzanych obiektów, pozwolenia i inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy do Indii, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków, ewentualnych dodatkowych wstępów, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 345 USD/os.


UWAGI
Maksymalna liczba uczestników -  około 14 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Ze względu na znaczne wysokości osoby mające problemy z układem krążenia powinny skonsultować sprawę udziału w wyprawie z lekarzem. Wyprawa jest przeznaczona dla osób młodych duchem, którym nie są straszne trudy podróży po górskich drogach i bezdrożach. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ