Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Wodospad Kaieteur – perła Gujany
• Lot awionetką nad Roraimą, legendarną górą „tepui”
• Rejsy rzeczne i bliskie spotkania z prawdziwą dżunglą
• Kolonialny czar miast i miasteczek
• Pełen muzyki i rytmów Trynidad
• St.Lucia – zwiedzanie i krótki wypoczynek
• Martynika – urok Francji w tropikach

O wycieczce

Wizyta w trzech Gujanach to dla wielu osób zwiedzanie ostatnich, nieznanych krajów w Ameryce Południowej. Wydawałoby się, że te leżące na uboczu turystycznych szlaków miejsca nie są godne uwagi i „zaliczamy” je jedynie w wyniku poznawczej pasji. Jak przyzna każdy z naszych podróżników, który już zwiedzał Gujany, pogląd ten jest błędny. Wszystkie z trzech krajów oferują ciekawe, a nawet fascynujące miejsca i jedynym sposobem na przekonanie się o tym jest podróż z naszym biurem. Kraje zwiedzamy w sposób wygodny, wyłącznie wynajętymi mikrobusami, a także awionetkami. Choć klimat tych rejonów jest naprawdę gorący i wilgotny, nocując w klimatyzowanych pokojach (poza jednym noclegiem) nie odczuwamy tego. Po Gujanach przychodzi czas na oglądanie trzech pięknych karaibskich wysp. Idylliczne krajobrazy, rześki oceaniczny klimat, uśmiechnięci i „wyluzowani” ludzie, krótkie momenty wypoczynku na plażach to wszystko czyni karaibską przygodę niezapomnianą. Wycieczka jest pełną dobrych wrażeń przygodą dla każdego, ciekawego świata turysty.

Dzień 1 Wylot

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot i nocleg tranzytowy

Dzień 2 Gujana Francuska

Kontynuowanie podróży i lot przez Atlantyk do Cayenne (Kajenny), stolicy Gujany Francuskiej. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem udamy się do serca tej tropikalnej stolicy francuskiego departamentu zamorskiego. Spacerujemy po obsadzonym palmami królewskimi Place de Palmistes, wokół którego położone są najważniejsze budynki. Nocleg w Cayenne.

Dzień 3 Gujana Francuska

Przejazd do pobliskiej miejscowości Kourou, gdzie w miejscu dawnej kolonii karnej utworzono centrum lotów kosmicznych. Obecnie istnieją tu wyrzutnie trzech systemów rakietowych, największa z nich obsługuje rakiety „Ariane”. Zwiedzanie centrum lotów kosmicznych. Znajdziemy się dosłownie w miejscu, skąd startują rakiety. Zobaczymy też centrum dowodzenia projektami i wiele ciekawych miejsc. Po powrocie czas na poznawanie nieco sennej stolicy Gujany Francuskiej. Nocleg w Cayenne.

Dzień 4 Gujana Francuska

Wyjazd z Cayenne, tuż za miastem zaczyna się nieprzenikniona dżungla, prawdziwe „zielone piekło”, jak opisywał ją słynny podróżnik Raymond Maufrais. Dojazd w rejon gdzie będziemy mieć możliwość zobaczenia dzikiej przyrody z bagnami i rzekami. Żyją tu kajmany, jaguary, tapiry, oceloty, małpy i inne leśne zwierzęta, które jednak kryją się zwykle w gąszczu. Podczas rejsu pirogami obserwujemy przyrodę i wypatrujemy zwierzyny. Lunch podczas wycieczki. Dalsza podróż wzdłuż wybrzeża, aż do St. Laurent, miasteczka leżącego na rzeką Maroni. Nocleg w St. Laurent.

Dzień 5 Surinam

Rano zobaczymy ciekawe muzeum zlokalizowane w dawnym więzieniu. Właśnie tutaj trafili najsłynniejsi więźniowie Gujany Francuskiej – Papillon i Dreyfus. Zwiedzamy teren więzienia i autentyczne cele. Na kamiennej ścianie jednej z nich widnieje wciąż podpis Papillona. Po tej wizycie przekraczamy graniczną rzekę Maroni i trafiamy do Surinamu, byłej Gujany Holenderskiej. Lądujemy w Albina, pierwszej miejscowości w Surinamie, skąd czeka nas jazda do Paramaribo, stolicy kraju. Dojazd po południu. Przejazd do hotelu. Zwiedzanie pięknego Paramaribo. Spacer po centrum w okolicach Placu Niepodległości. Zobaczymy pałac prezydencki, parlament i katedrę. Paramaribo jest bardzo ciekawym miastem, gdzie przenika się kultura indiańska, europejska i indonezyjska (pozostałość po działalności Holendrów). Liczne kanały i drewniane, białe domy dodają miejscu uroku. Nocleg w Paramaribo.

Dzień 6 Surinam

Wycieczka do pokrytego dżunglą rezerwatu przyrody Brownsberg. Podczas tej wycieczki mamy okazję zobaczyć, jak wygląda wnętrze tego rzadko odwiedzanego kraju. W rezerwacie łatwo zaobserwować tu wiele gatunków małp i ptaków, w tym pięknych tukanów. Znajdziemy urocze zakątki, wodospady i strumienie. Obiad podczas wycieczki. Po południu czas dalszy pobyt w pięknym Paramaribo i tam nocleg.

Dzień 7 Gujana

Wczesna pobudka i bardzo długa, całodzienna podróż do Gujany, dawnej Gujany Brytyjskiej. Najpierw jedziemy do miasteczka Nowy Amsterdam zasiedlonego głównie przez przybyszów z Indonezji. Następnie droga biegnie wzdłuż morskiego wybrzeża do portowego miasta Nieuw Nickerie. Tam przeprawiamy się przez graniczną rzekę do Gujany. Dojeżdżamy do kolejnego Nowego Amsterdamu, a następnie wieczorem docieramy do Georgetown, stolicy kraju. W mieście znajdziemy szereg ciekawych, drewnianych budowli z epoki wiktoriańskiej. Wieczorem rozbrzmiewa tu kumkanie żab z licznych kanałów, nocne odgłosy miasta przypominają odgłosy dżungli, a nie stolicy dużego kraju. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Gujana

W tym dniu rozpoczynamy podróż w głąb Gujany, jednego z najciekawszych i niedocenianych krajów. Najpierw poruszamy się drogą, a potem przesiadamy się na łódź rzeczną, którą docieramy do położonego na wyspie hotelu. Wokół panuje dżungla, uświadamiamy sobie jej ogrom i niedostępność. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 Gujana

Zwiedzamy okolicę. Rzeki w Gujanie są zwykle jedynymi drogami, wokół nich koncentruje się życie. W tym dniu czeka nas eksploracja i wyprawa łodziami do w miejscowości zamieszkanej przez ludność indiańską, która w Gujanie stanowi już bardzo mały odsetek. Ludzie ci zwykle żyją już niestety życiem białego człowieka. Zaglądamy też do miasteczka poszukiwaczy złota, mając wrażenie, że trafiliśmy na Dziki Zachód. Kolacja, przy której omawiamy wrażenia z tego szczególnego dnia. Nocleg w hotelu na wyspie.

Dzień 10 Gujana

Żegnamy się z wyspą i przedostajemy się na lądowisko. Wsiadamy na pokład awionetki i lecimy w kierunku Roraimy, jednego z cudów natury. Z samolotu, przy dobrej widoczności powinniśmy zobaczyć potężną Roraimę, najsłynniejsze „tepui” (charakterystyczna, trudno dostępna góra stołowa). Roraima leży na granicy Brazylii, Wenezueli i Gujany. Miejsce to było inspiracją do napisania „Zaginionego świata” przez Conana Doyle’a. Po około godzinnym locie lądujemy na małym pasie startowym w środku dżungli. Teren chroniony jest parkiem narodowym. Stamtąd czeka nas spacer do wodospadów, które będziemy obserwować z różnych punktów widokowych. Lunch w formie pikniku. Kaieteur to jedne z najpiękniejszych i najpotężniejszych wodospadów świata. Ze względu na trudną dostępność jest tu niewielu turystów i dzięki temu zwiedzanie jest szczególnie miłe. Powrót samolotem na północ kraju do stolicy. Przejazd do hotelu. Nocleg w Georgetown.

Dzień 11 Trynidad

Przejazd na lotnisko i wylot na Trynidad. Lądujemy na pierwszej z karaibskich wysp. Klimat jest tu bardziej przyjazny, niż w Gujanach, nie ma już tak wielkiej wilgotności. Zwiedzamy Port of Spain, duże miasto i stolicę państwa Trynidad i Tobago. Jedziemy na klify północnej części wyspy. Prosty lunch składający się m.in. z rekina - lokalna i bardzo smaczna przekąska. Wieczór przy muzyce „steel pan”, muzycy grają na instrumentach sporządzonych z metalowych beczek. Styl muzyki i sam instrument to duma żywiołowych mieszkańców kraju (koszt wstępu poza ceną wycieczki). Jeśli w danym dniu artyści wykonujący „steel pan” nie są dostępni, będzie zaplanowany inny koncert. Nocleg w Port of Spain lub w okolicy miasta.

Dzień 12 St. Lucia

Przed południem przejazd na lotnisko i wylot na Świętą Łucję (St.Lucia), karaibską wyspę z grupy Małych Antyli i jednocześnie niepodległe państwo. St. Lucia to jedna z najładniejszych wysp na Karaibach. Jej wnętrze zajmują pokryte gęstymi lasami góry o śmiałych kształtach. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 13 St. Lucia

Wycieczka po wyspie. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu przez malowniczą trasę z postojami w punktach widokowych. Następnie udamy się do wulkanu Mount Soufriere. W jego wnętrzu będzie można zobaczyć wydobywające się ze szczelin opary i bulgoczące błota. Obiad podczas wycieczki, prawdopodobnie na jednej z plantacji. Zwiedzanie ogrodu botanicznego Diamond z ukrytym pośród bujnej roślinności wodospadem. Powrót na nocleg.

Dzień 14 Martynika

Rano przejazd do portu i rejs na należącą do Francji Martynikę, ostatnią z wysp karaibskich na naszej trasie. Wycieczka po wyspie. Zwiedzanie miasteczka St. Pierre, które w 1902 r. zostało zniszczone podczas wybuchu pobliskiego wulkanu Mt. Pelee. Było to wtedy największe miasto wyspy (30 tys. mieszkańców), a wybuch przeżył tylko jeden człowiek – więzień zamknięty w kamiennej celi, którą zobaczymy. Wizyta na plantacji trzciny cukrowej i w lokalnej destylarni rumu. Można tu zaopatrzyć się w wysokoprocentowe pamiątki z Karaibów. Podczas wycieczki degustacja ponczu, który pije się na Karaibach już od śniadania, do czego zresztą namawiamy. Nocleg na Martynice.

Dzień 15 Martynika - wylot

Zwiedzamy Fort de France, stolicę departamentu zamorskiego. W centrum miasta znajduje się katedra i hala targowa. Nieco czasu wolnego do własnej dyspozycji. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 16 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy.

TERMIN     CENA     PAKIET DEWIZOWY
     
       04.02 - 19.02.2018       

 5278 USD

   4434 USD (znizka 16%)    

820 USD  
28.10 - 12.11.2018 5278 USD

4222 USD (znizka 20%)

820 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

ŚWIADCZENIA

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ZNIŻKI
4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Bilety lotnicze podatki i opłaty lotniskowe (poza indywidualnymi opłatami wylotowymi wg aktualnej stawki – ok. 30 USD), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przeloty wynajętymi awionetkami w Gujanie wg programu (dokładny plan lotów jest uzależniony od warunków pogodowych), rejsy i promy (bez ewentualnych indywidualnych opłat portowych – ok. 20 USD/os.), wszelkie koszty transportu drogowego wg programu, śniadania w hotelach (poza śniadaniem w czasie noclegu tranzytowego), pozostałe wyżywienie wyszczególnione w programie (8 posiłków), noclegi w hotelach 4* i 3* (pokoje 2 osobowe z łazienką), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot wycieczki na całej trasie.


CENA NIE OBEJMUJE
Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 820 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wiz i ich uzyskania (140 USD/os.), pozostałego wyżywienia i napojów, zwyczajowych napiwków, indywidualnych opłat wylotowych i portowych (ok. 50 USD/os.), kosztów ewentualnych dodatkowych wycieczek, dopłaty do pok. 1-osobowego 970 USD/os.


UWAGI
Maksymalna liczba uczestników - około 18. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej czterema zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych (po konsultacji z lekarzem). Pozostałe informacje zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom wyprawy ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ