Ameryka Południowa


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

• Olbrzymie Wodospady Iguazú

• Oszałamiające Rio de Janeiro

• Salvador – pierwsza stolica Brazylii wpisana na listę UNESCO

• Rejs Amazonką i prawdziwa dżungla

• Ouro Preto – barokowa architektura ukryta w górach

• Morretes – kolonialne miasteczko do którego prowadzi przepiękna trasa kolejowa

 

O wycieczce

Bardzo interesująca wyprawa obejmująca wszystko, co najważniejsze w Brazylii. Poza najsłynniejszymi miejscami typu Rio de Janeiro czy Wodospady Iguazú, zwiedzamy mniej znane a ciekawe miejsca jak Morretes czy Petropolis. Kraj który nieco tylko ustępuje wielkością Europie ma do zaoferowania wielką różnorodność kulturową i etniczną. Jako spadkobierca kolonii portugalskiej różni się od hiszpańskojęzycznych sąsiadów i z dumą podkreśla swoją indywidualność i odrębność. Program tego wyjazdu jest bogaty, ale niezbyt męczący. Długie trasy pokonujemy samolotami. W odwiedzanych miejscach korzystamy ze sprawdzonych środków transportu. Wyjazd prowadzą dla nas znakomici piloci – znawcy Brazylii. Doskonała propozycja dla każdego, kto chce poczuć duszę narodu, który stworzył sambę i największe karnawały świata!

DZIEŃ 1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Brazylii. Możliwy nocleg tranzytowy.

DZIEŃ 2 WODOSPADY IGUAZÚ - ARGENTYNA

Przylot do Wodospadów Iguazú. To niezwykłe miejsce zostało wybrane jednym z siedmiu nowych cudów świata natury. Odwiedzamy brazylijską część tego parku narodowego. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść pod same wodospady mocząc się przy okazji, co podczas upalnych dni bywa przyjemne. Wieczorem kolacja powitalna połączona z występami muzyczno - tanecznymi, reprezentującymi tradycje kilku krajów Ameryki Łacińskiej. Nocleg.

DZIEŃ 3 WODOSPADY IGUAZÚ - BRAZYLIA

Tego dnia udajemy się do Argentyny! A dokładniej tuż za granicę, aby dotknąć wodnych kaskad, które dzień wcześniej podziwialiśmy od strony brazylijskiej. Przed wjazdem do parku krótki postój z widokiem na ujście rzeki Iguazú do Parany, gdzie spotykają się granice Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Spacer i podziwianie Wodospadów z różnych punktów widokowych. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Gardziel Diabła) mająca ponad 80 m wysokości! Za dodatkową opłatą można wziąć udział w krótkim, emocjonującym rajdzie łodzią, po którym na uczestnikach nie pozostaje sucha nitka. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Kurytyby. Nocleg w hotelu w Kurytybie.

DZIEŃ 4 KURYTYBA – MORRETS

Od wczesnego rana zwiedzanie miasta, które dla Polaków ma szczególne znaczenie. Od końca XIX Kurytyba to stolica Polonii brazylijskiej i jedno z największych „polskich” miast poza granicami Polski. Ciekawym przeżyciem jest wizyta w Parku Jana Pawła II, gdzie ustawiono kilka chat polskich osadników. Spacer po centrum i wizyta w katedrze. Po zapoznaniu się z historią miasta udajemy się w góry do kolonialnego miasteczka Morretes. To miejsce znane przede wszystkim z upraw bananów i sprzedaży produktów z tego owocu. Spacer po urokliwym, nieco sennym miasteczku i tradycyjny lunch w lokalnej restauracji. Po południu pociągiem turystycznym wracamy do Kurytyby. Widokowa trasa poprowadzona często bardzo odważnie wzdłuż urwistych krawędzi robi wrażenie. Nocleg w Kurytybie.

DZIEŃ 5 LOT DO MANAUS

Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadką do Manaus, stolicy brazylijskiej Amazonii i jednocześnie portu rzecznego, który może przyjmować pełnomorskie statki. Podczas tego długiego lotu zdamy sobie sprawę, jak wielkim krajem jest Brazylia. Po wylądowaniu W zależności od dostępnych lotów jeszcze tego samego dnia zwiedzanie parnego, tropikalnego miasta – centrum, katedra i wybudowana w okresie kauczukowej prosperity imponująca opera. Wizyta w egzotycznym porcie pozwoli nam przyjrzeć się życiu wielkiej rzeki. Nocleg w Manaus.

DZIEŃ 6 AMAZONIA

Kilkugodzinna wodno-lądowa podróż w głąb Amazońskiej Dżungli. Nie korzystamy z podmiejskich ośrodków turystycznych, które nie dają możliwości poznania prawdziwej Amazonii. Docieramy znacznie dalej i po kilku godzinach podróży lądem i rzeką znajdujemy się w środku gęstej dżungli. Po dopłynięciu do miejsca noclegu obiad. Poznawanie otoczenia z lokalnym przewodnikiem, który będzie „uczył” nas dżungli. Znajdujemy się w sercu Amazonii, dookoła nas rozciąga się bezkresna przestrzeń bujnego lasu. Kolacja. Nocleg w bungalowach (wygodne bungalowy, pokoje z łazienką i moskitierami).

DZIEŃ 7 AMAZONIA

W tym dniu poznamy jak wygląda życie w Amazonii – unikalnym, olbrzymim ekosystemie. Zwiedzanie puszczy z lokalnym przewodnikiem, poruszamy się łodzią i na krótkich dystansach na piechotę. Polowanie z obiektywem na aligatory i inne zwierzęta lasu. Lokalny przewodnik przekazuje wiedzę o roślinach, nie przypadkowo współczesna medycyna korzysta z zasobów Amazonii. Być może przewodnik znajdzie dla nas niebezpieczne i jadowite stworzenia, będziemy poszukiwać też anakondy. Lunch w ciągu dnia. Spotkanie z ludźmi zamieszkującymi Amazonię, wizyta w domu mieszkańców i poznanie ich problemów. Dla wszystkich chętnych możliwość łowienia piranii (które są bardzo smaczne). Kolacja. To nie wszystkie atrakcje tego dnia, po zmroku można udać się z tropicielem na nocne poszukiwanie aligatorów. Nocleg w bungalowach.

DZIEŃ 8 WYLOT Z AMAZONII

Koniec pobytu w dżungli, ciekawej i bezpiecznej przygody dla każdego. Czeka nas daleka podróż do cywilizacji. Rejs powrotny do Manaus. Z portu przejazd na lotnisko i przelot do centralnie położonej stolicy kraju – Brasilii. Nocleg.

DZIEŃ 9 BRASILIA

Po śniadaniu udamy się na objazd miasta, które stało się symbolem realizacji zawołania wpisanego w brazylijską flagę - „Porządek i Postęp”. Te słowa przyświecały prezydentowi Kubitschekowi, który był inicjatorem zmiany stolicy kraju. Wybudowane w pięć lat miasto nazywane jest największa utopią urbanistyczną świata. Wzbudza kontrowersje – jedni je kochają inni nienawidzą. Zwiedzamy dzielnicę rządową – Praça dos Três Poderes (Plac Trzech Władz), gdzie znajdują się budynki władzy ustawodawczej, wykonawczej i sadowniczej. Symbolem miasta jest katedra zaprojektowana (podobnie jak inne budynki) przez Oscara Niemeyera – najlepszego architekta w dziejach Brazylii. Objazd dzielnic mieszkalnej, gdzie ulice nie mają nazw własnych, ale wynikające z położenia geograficznego kody. Po południu wylot do Salvadoru, pierwszej stolicy Brazylii, miasta z ogromnym temperamentem, pięknymi zabytkami i ciekawym życiem nocnym. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10 SALVADOR

Zwiedzanie Salvadoru. Znajdziemy tu wspaniałą, gorącą atmosferę, którą współtworzą potomkowie czarnoskórych niewolników i portugalskich kolonistów. Zwiedzanie starej części miasta Pelourinho wpisanej na listę UNESCO. Słynie ona z pięknych, bogato zdobionych kościołów i kolorowych budynków mieszkalnych. Wizyta na lokalnym targu, gdzie można kupić rozmaite przedmioty i pamiątki. W miejscu tym zobaczymy, jak bardzo kultura regionu związana jest z Afryką, skąd pochodzi większość przodków mieszkańców Salvadoru. Poznajemy tez nieco historię kultu candomble oraz capoeiry – symboli brazylijskiego synkretyzmu, który narodził się w tym regionie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11 SALVADOR

Wyjazd na jedną z okolicznych i piaszczystych plaż. Chętni, którzy lubią plaże, ale jednocześnie aktywne spędzanie czasu mogą wybrać całodzienny rejs na wyspy Zatoki Wszystkich Świętych. Ilha dos Frades oraz Ilha Itaparica zachwycają plażami, krajobrazami oraz kolonialnymi zabytkami. Rejs jest dodatkowo płatny – informacja o aktualnej cenie w liście przedwyjazdowym. Nocleg.

DZIEŃ 12 OURO PRETO

Przed południem przelot do Belo Horizonte gdzie zmieniamy nieco klimat. Z gorącego i wilgotnego wybrzeża przenosimy się w góry. Z lotniska udajemy się prosto do Ouro Preto – miasta, które powstało dzięki odkryciu bogatych pokładów złota. Po południu zwiedzamy kolonialne centrum usytuowane na wzgórzach, które oszałamia bogactwem barokowej architektury. Dziś jest nieco senne i spokojne więc aż trudno uwierzyć, że w XVIII w. miało więcej mieszkańców niż ówczesne Rio de Janeiro, czy Nowy Jork. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13 PETROPOLIS – RIO DE JANEIRO

Rankiem ruszamy w długą, autokarową przeprawę przez góry ponownie w stronę wybrzeża Atlantyku. Po kilku godzinach jazdy zatrzymujemy się w Petropolis – mieście powstałym wokół rezydencji cesarza Brazylii Piotra II w XIX w. To urokliwe miasteczko zachowało jeszcze sporo atmosfery rezydencjonalnego kurortu. Spacer i wizyta w Muzeum Imperialnym, czyli dawnym Pałacu Cesarza. Dzięki tej wizycie nieco lepiej zrozumiemy początki niepodległej Brazylii. Przejazd do Rio de Janeiro. Nocleg w hotelu w dzielnicy Copacabana.

DZIEŃ 14 RIO DE JANEIRO

Jeśli chodzi o położenie, z Rio nie może równać się żadne inne duże miasto. Piękne wzgórza schodzą wprost do oceanu, a strome skały dodają uroku. Miasto posiada piaszczyste, szerokie plaże, najsłynniejsze z nich to oczywiście Copacabana i Ipanema. W tym dniu planujemy wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - Pão de Açúcar. Obok zobaczymy Czerwoną Plażę przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Późnym popołudniem czeka nas kolejna atrakcja – rejs statkiem po okolicznych zatokach. Podczas rejsu będzie można zobaczyć to wspaniałe miasto z perspektywy wody i podziwiać zachód słońca. Znakomita brazylijska kolacja wraz z wyborem napojów na pokładzie statku jest znakomitym ukoronowaniem dnia. Nocleg w Rio de Janeiro.

DZIEŃ 15 RIO DE JANEIRO

Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro. Kolejna wielka atrakcja i ikona miasta – wjazd kolejką na wzgórze Corcovado ze sławną statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozciąga się stamtąd fenomenalny widok na Rio i zatokę. Trzymamy kciuki, by dobra pogoda pozwoliła nam zobaczyć jak najwięcej w tym miejscu. Następnie przejazd na Sambodrom – miejsce, w którym odbywają się parady karnawałowe. Miłośnicy piłki nożnej będą z pewnością zadowoleni z odwiedzin okolic Stadionu Maracana, prawdziwej świątyni futbolu. Jedziemy też do Lapy – dzielnicy bohemy, która swoją atmosferą przyciąga ludzi z całego świata. Wieczorem oczywiście przychodzi czas na rozrywki – możliwość pokazu samby (dodatkowo płatne – informacja o aktualnej cenie w liście przedwyjazdowym) wykonywanej przez jedną ze szkół uczestniczących w pokazie karnawałowym. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 16 WYLOT DO POLSKI

Czas wolny w Rio de Janeiro, który można spędzić na Copacabana. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 17 POWRÓT

Powrót do Warszawy.

 

TERMIN CENA PAKIET DEWIZOWY
     
13.07 - 29.07.2018

4735 USD

3978 USD (zniżka 16%)

600 USD
09.11 - 25.11.2018

4735 USD

3788 USD (zniżka 20%)

 

600 USD

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.

Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.

Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

 

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), minimum 20 kg bagażu nadawanego/os., wszelkie inne koszty transportu (minibusy, autokary, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejsy, pociąg), wyżywienie - śniadania w hotelach, obiady lub kolacje wymienione w programie, noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotele i pensjonaty 4* lub 3*, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż; opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie.

 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, aktywności dodatkowych wyszczególnionych w programie, napojów do posiłków wymienionych w programie, pozostałego wyżywienia i napojów, kosztów ewentualnych dodatkowych wycieczek, dopłaty do pok. 1-os 820 USD;

 

UWAGI

Liczebności grupy od 8 do 17 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem.

Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot.

W Amazonii zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem.

Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Z MYŚLĄ O KONESERACH: TOGO, BENIN, GHANA, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - nowy termin!

13.09.2017 ZOBACZ

WYPRAWA SUDAN, ERYTREA - TYLKO DLA PRZYJACIÓŁ BIURA

13.06.2017 ZOBACZ

KILIMANDŻARO PO RAZ KOLEJNY ZDOBYTE!

25.01.2017 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

KILIMANDŻARO ZDOBYTE !!!

07.11.2016 ZOBACZ

NOWA GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA NA 2016/2017 ROK

07.11.2016 ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ