Prestige Strefa agenta Strefa klienta
 •     
 • Informacje


 • KOREA POŁUDNIOWA - JAPONIA 13 dni

  Typ wycieczki: zwiedzanie


  Główne atrakcje
  • Parki narodowe i zabytki Korei Południowej
  • Nara i Kioto – dawne stolice Japonii
  • Podróż japońskim superekspresem
  • Seul, Osaka i Tokio – nowoczesne metropolie
  • Góra Fudżi – symbol Japonii

 • Wydrukuj program

  Dzień 1
  Zbiórka na lotnisku w Warszawie (ewentualnie na lotnisku innego miasta w Polsce) dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Seulu.

  Dzień 2
  Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu i odpoczynek po długim locie. Po południu zwiedzanie miasta: pełne życia dzielnice Myeongdong i Namdeamun. Wieczorem wyjazd na górę Namsan i wieżę N’Seoul Tower, skąd można podziwiać potęgę metropolii. Nocleg w hotelu w Seulu.

  Dzień 3
  Rano zwiedzanie pałacu królewskiego, a także wyjazd na stadion, gdzie rozgrywano nieudane dla nas mistrzostwa świata w piłce nożnej. Podróż na wschód w kierunku Parku Narodowego Seorak i tam nocleg w pobliżu parku. 

  Dzień 4
  Dzień obcowania z przyrodą. Zwiedzanie malowniczego Parku Narodowego Seorak, który został wpisany na listę UNESCO. Przy wejściu do parku stoi gigantyczny posąg Buddy. Dla chętnych dłuższy spacer górski do jednej ze świątyń zbudowanej przy „ruchomej skale”. Tego dnia wjedziemy też kolejką linową na górski szczyt, skąd rozlega się ładny widok na góry. Powrót na nocleg w pobliżu parku.

  Dzień 5
  Dojazd do portu Sokcho, gdzie Koreańczycy uwielbiają przyjeżdżać, by spożywać przedziwne dla nas owoce morza. Często jedzą je na surowo i tylko nieliczni z nas odważą się spróbować miejscowe „smakołyki”. Zaglądniemy też na plażę nad Morze Żółte, z pewnością znajdą się ochotnicy do kąpieli. Powrót do Seulu i przyjazd do koreańskiej stolicy wieczorem.

  Dzień 6
  Przejazd na lotnisko i wylot do Osaki w Japonii. Po przylocie zwiedzanie imponującego zamku, w którym mieści się muzeum cywilizacji i historii siedemnastowiecznej Japonii, klasztoru Sumiyoshi. Spacer po tętniącym życiem, rozświetlonym centrum Osaki – od ilości świateł i neonów można dostać zawrotów głowy. Nocleg w Osace.

  Dzień 7
  Przejazd do Kyoto, dawnej stolicy i najważniejszego miasta dla kultury japońskiej. Zwiedzanie zabytków Kyoto: zamku szoguna Tokugawy – Nijo, pięknej świątyni Kinkakuji, zwanej Złotym Pawilonem oraz stojącej na 139 palach świątyni Kiyomizu. Dzielnica znana między innymi z książki „Wyznania gejszy”. Nocleg w ryokanie – tradycyjnym drewnianym domu gościnnym prowadzonym przez japońską rodzinę.

  Dzień 8
  Wycieczka pociągiem do Nara, pierwszej stolicy Japonii. Zwiedzanie największej na świecie drewnianej budowli – świątyni Todaji z posągiem Wielkiego Buddy. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jeleni. Powrót do Kyoto i kolejna okazja do odczuwania niezwykłej atmosfery tego miasta. Nocleg w ryokanie.

  Dzień 9
  Około południa przejazd słynnym superekspresem (shinkansenem) do Tokio. Po przejeździe do hotelu zwiedzanie miasta: Asakusa, najstarsza dzielnica Tokio, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Zwiedzanie kompleksu Senso-ji. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Wieczór w rozświetlonej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego teatru Kabuki. Nocleg w hotelu w Tokio.

  Dzień 10
  Wycieczka autokarem do Parku Narodowego Góry Fudżi. Wjazd na platformę widokową, z której przy dobrej pogodzie (niestety jest ona tam rzadkością) widać pokryty śniegiem, idealnie stożkowaty szczyt Fudżi. Powrót do Tokio i nocleg.

  Dzień 11
  Wycieczka do Nikko. Spacer aleją wysadzaną wiekowymi cedrami do położonego w lesie mauzoleum jednego z najpotężniejszych władców Japonii, szoguna Tokugawa Ieyasu. Chram Toshogu, świątynia buddyjska Rinnowi i chram Futarasan – jedyny w swoim rodzaju, z przepychem zdobiony, rozległy kompleks świątynny. Powrót do Tokio. Nocleg w hotelu w Tokio.

  Dzień 12
  Wcześnie rano wyprawa na targ rybny, gdzie zaopatruje się dosłownie całe miasto. Tu sprzedaje się m.in. błękitne tuńczyki, które w tym samym dniu trafiają do najlepszych restauracji w formie sashimi. Po odpoczynku odwiedzamy Sony Building, gdzie poznamy najnowsze osiągnięcia myśli japońskiej. Po południu czas wolny na ewentualne zakupy w słynnych tokijskich domach towarowych. Kupowanie w Japonii ze względu na wspaniałą obsługę i wysoką jakość towarów to przeżycie niezwykłe i nadzwyczaj miłe.

  Dzień 13
  Wylot z przesiadką do Polski. Przylot wieczorem. Uwaga, możliwy nocny lot i przylot dnia następnego.

  Termin:                           Cena:                            Pakiet dewizowy:

  25.05 - 06.06.2013           3266 EUR                        800 EUR*

  26.09 - 08.10.2013           3266 EUR                        800 EUR*

  *Pakiet dewizowy jest płatny na miejscu i obejmuje część lokalnego transportu, opłaty za bilety wstępów do obiektów wymienionych w programie, miejscowych przewodników i kierowców.


  I rata: 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
  II rata: 20% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
  III rata: płatność do 100% - 40 dni przed datą wyjazdu

  Płatność w EUR (na konto EUR) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. CENA GWARANTOWANA W MOMENCIE PODPISANIA UMOWY

  Cena obejmuje: bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, koszty wycieczek, śniadania w hotelach w Korei oraz w Kyoto, tradycyjna kolacja w Korei oraz w Japonii, noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach min. 3*, w Kyoto nocleg w ryokanie (tradycyjnym domu, pokoje bez łazienki), opłaty za wstępy do obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; opiekę polskiego pilota.

  Cena nie obejmuje: pozostałych posiłków, drobnych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nie ujętych w programie, dopłaty do pokoju 1-os.

  Uwagi: maksymalna liczba uczestników: 16, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem, posiłki są organizowane na bieżąco w lokalnych restauracjach. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

  O wycieczce

  Zwiedzane kraje robią wrażenie na wszystkich – spotkamy tu nowoczesność o jakiej możemy tylko pomarzyć i obecność na każdym kroku barwnej tradycji. Zarówno Korea, jak i Japonia, może zafascynować. Podczas tej wycieczki zwiedzając miasta będziemy poruszać się komunikacją miejską, jak zwykle będziemy też jeździć pociągami. Trzeba zdawać sobie sprawę, że choć hotele są tu czyste, pokoje są zazwyczaj bardzo małe zgodnie z powszechną miniaturyzacją.

   PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.EGZOTYKA.TV W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.