Australia i Oceania


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

Sing Sing – wielki, coroczny festiwal papuaskich plemion w Goroka
Wyspy Trobrianda - co pozostało z „Życia seksualnego dzikich”?
Hihglands – górskie obszary Nowej Gwinei
Palau – mała i piękna republika
Guam – kawałek Ameryki na Pacyfiku
Ciepłe morze i rafy

O wycieczce

Ta organizowana przez nas od wielu lat wyprawa zaspokoi potrzebę każdego, kto poszukuje pięknej przygody. Udział w niej jest prawdziwym rarytasem dla osób ceniących ciekawostki etnograficzne. Będziemy świadkami zgromadzenia plemion, na które przychodzą tysiące Papuasów ubranych w swoje zadziwiające, rytualne stroje. Wielką atrakcją jest też znalezienie się na Wyspach Trobrianda sto lat po Bronisławie Malinowskim, który zebrał tu materiały do swojego słynnego na cały świat dzieła „Życie seksualne dzikich”. Oprócz ciekawych zwyczajów mieszkańców, mamy okazję do cieszenia się tropikiem i kąpielami w Morzu Salomona, najcieplejszym morzu świata. Ciekawym akcentem będzie też wizyta w małej wyspiarskiej Republice Palau. Nie jest wymagana szczególna kondycja i ponadprzeciętna sprawność, ale należy mieć świadomość, że w Papui warunki bywają różne, a na trasie przewidziane są miejsca znajdujące się zupełnie poza szlakami turystycznymi.

Dzień 1 WYLOT

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do jednego z miast azjatyckich.

Dzień 2 - 3 PODRÓŻ I NOCLEG TRANZYTOWY

Przylot do jednego z miast azjatyckich. Nocleg tranzytowy w hotelu. Możliwość zwiedzania miasta tranzytowego i chwila czasu wolnego. Wieczorem wylot na Nową Gwineę.

Dzień 4 - 6 NOWA GWINEA - GOROKA I PLEMIONA

Przylot do miejscowości Goroka, w górskie i chłodne rejony Nowej Gwinei (Highlands). Wnętrze wyspy jest do dzisiaj trudno dostępne, a obszar ten nie jest połączony żadną drogą ze stolicą kraju, Port Moresby. Zwiedzanie okolic Goroki. Wyjazd na prowincję do jednej z wiosek. Jedziemy bardzo wyboistą drogą, a następnie idziemy dłużej na piechotę. Mamy wspaniałą okazję zobaczyć jak żyją Papuasi z dala od tzw. cywilizacji. W wiosce być może będziemy uczestniczyć w przygotowaniu posiłku w tradycyjny sposób. W Goroce poznajemy też życie misji i problemy związane z działalnością misjonarzy na tym trudnym terenie. Uczestniczymy w Sing Singu, wielkim festiwalu plemion. Papuasi przybywają do Goroki często z odległych okolic prezentując swoje stroje, fryzury, malunki na ciele i ozdoby. Niezwykła okazja do obserwacji i fotografii najbarwniejszych ludzi świata. Tutejszy Sing Sing jest największym i najciekawszym zgromadzeniem Papuasów. Przybywa tu zwykle ponad sto plemion tworząc prawdopodobnie najbarwniejsze etnograficzne widowisko na świecie. Między innymi oglądamy tzw. „błotnych ludzi”, ukazujących przyjezdnym niezwykłe maski z błota. Plemiona prezentują tańce i pieśni. Noclegi i wyżywienie na misji.

Dzień 7 DROGA DO MADANG

Podróż do położonego nad morzem miasta Madang. Mamy okazję zobaczyć, jak wygląda prowincja. Z chłodnych gór serpentynami zjeżdżamy na gorące niziny. Widzimy jak zmienia się roślinność. Pokryte bujną zielenią góry kontrastują z czerwoną ziemią. W końcu dojeżdżamy do Madang, miasta otoczonego szmaragdowymi zatokami morskimi. Uwaga, w przypadku problemów z przejezdnością drogi do Madang, trasa może zostać zmieniona na przejazd do innej miejscowości. Nocleg w hotelu w Madang.

Dzień 8 REJS NA WYSPY TROBRIANDA

Przejazd na lotnisko i lot do miejscowości Alotau, niewielkiej miejscowości portowej położonej na wschodnich krańcach Nowej Gwinei. Tutaj okrętujemy się na niewielką, ale szybką jednostkę i ruszamy w rejs przez Morze Salomona. Płyniemy najpierw w kierunku archipelagu malowniczych  wysp D'Entrecasteaux. Wyspy te leżą w „Kręgu Kula”, opisanym przez znakomitego, polskiego etnografa  Bronisława Malinowskiego – czyli w obszarze wymiany rytualnych przedmiotów między wyspami. Zwyczaje Kula Malinowski opisał w znakomitej pracy „Argonauci zachodniego Pacyfiku”.  Nocleg na łodzi lub na brzegu jednej z wysp.

 

Dzień 9 - 12 WYSPY TROBRIANDA

Dalszy rejs na Wyspy Trobrianda. Szokujące zwyczaje mieszkańców opisał w swoich pracach Bronisław Malinowski, który przypłynął tu w 1915 roku. Najsłynniejszą pozycją naszego badacza jest „Życie seksualne dzikich w północno – zachodniej Melanezji” inspirowane właśnie pobytem na wyspie Kiriwina. Od czasów Bronisława Malinowskiego na Wyspy Trobrianda trafili tylko nieliczni Polacy. Na Trobriandach próbujemy poznać mieszkańców i zdobyć ich zaufanie. Daje nam to możliwość zrobienia dobrych fotografii i prawdziwego poznania lokalnej społeczności próbując zdobyć jej zaufanie. Spróbujemy kontynuować badania i poznać odpowiedź na pytanie co pozostało ze zwyczajów opisanych w pracach Bronisława Malinowskiego. We wsi Omarakena spotykamy się z wodzem wyspy, to właśnie tutaj rozbił sto lat temu swój namiot Bronisław Malinowski, o czym pamiętają Kiriwińczycy. Można tam zaobserwować przedmioty związane z tzw. Kręgiem Kula, niezwykłej rytualnej wymiany świętych przedmiotów między odległymi wyspami. Zachowało się wiele innych tradycji. Kobiety na Kiriwinie wciąż posługują się dobu – jedynymi w swoim rodzaju pieniędzmi sporządzanymi z liści bananowca. Zwiedzamy wyspę pojazdem i na piechotę. Dotrzemy w południowe rejony wyspy znane niegdyś z rytualnych gwałtów, które dopuszczały się kobiety na mężczyznach w porze plewienia ogrodów. Odwiedzimy chaty tubylców, aby bliżej poznać się z nimi i uczestniczyć w ich życiu. Rejs powrotny do portu Alotau i tam nocleg.

 

Dzień 13 PORT MORESBY

Przejazd na lotnisko i lot do Port Moresby. Zwiedzanie. parlamentu, oficjalnie otwartego przez księcia Karola. Architektura budynku nawiązuje do tradycyjnego budownictwa papuaskiego. Istnieje nawet możliwość wzięcia udziału w sesji parlamentu, jeśli akurat będą obrady. Wizyta w pobliskim Muzeum Narodowym z bogatymi zbiorami masek i totemów. Na koniec zwiedzamy cmentarz poległych żołnierzy australijskich w walce z Japończykami, podczas II Wojny Światowej. Zaglądamy też do jednej z największych w Port Moresby galerii sztuki i miejscowego rękodzieła, najlepszego miejsca w stolicy na tego typu zakupy. Nocleg w hotelu lub w domu gościnnym przy misji.

 

Dzień 14 PRZELOT DO MANILI

Podróż lotnicza do Manili, stolicy Filipin. Przejazd do hotelu i nocleg w Manili.

 

Dzień 15 MANILA

Objazd Manili – pełnego kontrastów molocha, niepozbawionego jednak ciekawych miejsc. Większość Filipińczyków to katolicy, to pozostałość po wielowiekowej hiszpańskiej kolonizacji. Udajemy się do bazyliki Quiapo, gdzie jest przechowywana powszechnie czczona figura Czarnego Chrystusa. Oglądamy m.in. Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta. Objazd dzielnicy biznesu Makati i biedniejszej części Ermita z zachowanymi budynkami starej Manili. Wieczorem wylot na Palau. Przylot w nocy i odpoczynek w hotelu.

 

Dzień 16 PALAU

Zwiedzanie Palau, jednej z najmniej ludnych republik na świecie. Przekonamy się jednak, że państewko to dysponuje gigantycznym parlamentem, jakiego nie powstydziłoby się duże państwo i którego budowę dotowała m.in. Unia Europejska. Zwiedzimy też byłą stolicę Koror i zarazem największe miasto republiki. O historii wojny amerykańsko – japońskiej przypomną nam dawne bunkry i działa z czasów wojny.

 

Dzień 17 PALAU

Czas wolny na Palau. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę na Rock Islands. To setki malowniczych, kopulastych wysepek rozrzuconych gęsto na lazurowym morzu. Unikatowe są tu żyjące w jeziorkach nieparzące meduzy. Na Rock Island znajdziemy też znakomite warunki do snorkelingu. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot na Guam.

 

Dzień 18 GUAM

Nad ranem przylot na Guam, wyspę pod administracją USA. Przejazd do hotelu i odpoczynek. Guam to strategiczna wyspa, znajduje się tu ważna baza wojskowa. Wyspa była okupowana przez Japończyków od 1942 do 1944 roku. Po odpoczynku w spacerujemy po Tamuning, nadmorskiej miejscowości z popularnymi plażami, szczególnie wśród turystów z Japonii. Wieczorem wylot i nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.

 

Dzień 19 WYLOT

Wylot do Warszawy z jednego z miast azjatyckich.

 

Dzień 20 PRZYLOT

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

 

TERMIN   CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
11.09 - 30.09.2018

        8783 USD     

      8344 USD (zniżka 5%)      

900 USD   

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

 

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 

III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

 

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zamiana nazwiska -  najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, bagaż, wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, (hotele 3* i  4*, w górskich rejonach Papui i na Wyspach Trobrianda noclegi w misjach lub lokalnych pensjonatach ze wspólnymi łazienkami, noclegi u miejscowej ludności w drodze na Trobriandy), wycieczki, śniadania w hotelach, kolacje podczas pobytu w Goroka i na Wyspach Trobrianda (łącznie 5 posiłków), wiza do Papui, wszelkie przejazdy, wycieczki, wstępy, wstęp na zgromadzenie plemion papuaskich, lokalni przewodnicy, polski pilot wyprawy na całej trasie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.
 

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, napojów, zwyczajowych napiwków, indywidualnych opłat granicznych lub wylotowych, ewentualnej wycieczki morskiej na Palau, dopłaty do pok. 1-os.

UWAGI

Orientacyjna liczba uczestników – 8 do 14 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Trzeba posiadać ważny paszport min. 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 wolnymi stronami na wizy. Paszport wraz z dokumentacją należy złożyć w biurze wg otrzymanej instrukcji około miesiąc przed wyjazdem. Niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA (ze względu na pobyt na Guam). Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Tybet drogą lądową z Nepalu Termin: 24.10.2018

Dodano 08.06.2018 ZOBACZ

UGANDA – Okrzyknięta Perłą Afryki

Dodano 30.01.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ