Azja


TERMINY CENA/OS PAKIET DEWIZOWY
{{offer.trp_depDate}}-{{offer.trp_rDepDate}} ({{offer.trp_durationM}} dni) {{offer.pricePerAdt}} {{offer.base_totalPriceCurr}} {{offer.packageExchange}} Rezerwuj Zapytaj o bilet lotniczy Zapytaj o szczegóły
Zapytaj o inne terminy Drukuj ofertę

Cena wycieczki dla 3 osób i więcej kalkulowana jest indywidualnie. Prosimy o przesłanie zapytania ofertowego podając dodatkowe dane. Nie znaleziono terminów.

Główne atrakcje

  • Jedyny bezpieczny i odwiedzany przez turystów rejon Afganistanu
  • Niezwykła gościnność i unikatowa kultura górskich ludów Korytarza Wachańskiego
  • Trekking w górach Hindukusz szlakami legendarnych polskich wypraw
  • Malowniczy i ciekawy Tadżykistan

 

O wycieczce

Czy Afganistan musi się kojarzyć wyłącznie z miejscem skrajnie niebezpiecznym? Czy słysząc, że się do tego kraju wybieramy, rodzina powinna wpaść w panikę a znajomi popukać się w czoło? Wcale niekoniecznie tak być musi.

Wiele rejonów owszem jest niebezpiecznych. I te będziemy omijać. Dostaniemy się do Afganistanu lądem od strony Tadżykistanu i udamy prosto do odciętej od reszty świata krainy, jakby żywcem przeniesionej do współczesności z bardzo odległych czasów - do Korytarza Wachańskiego.

Podczas trekkingu w górach Hindukuszu odwiedzimy miejsca, o których każdy zainteresowany historią polskiego alpinizmu z pewnością czytał w książkach. Tu bowiem w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych wykuwało swą moc nasze najlepsze pokolenie himalaistów. Dotrzemy m.in. do bazy pod Noszakiem oraz pod Kohe Mandaras.

 

Jadąc do Wachanu nie sposób ograniczyć się tylko do gór. Zapuszczając się w głąb Korytarza poznamy jego niesamowicie gościnną, serdeczną i pracowitą ludność, która dzięki swej odrębności etnicznej, kulturowej i religijnej od reszty kraju, a także izolacji przez teren górski, zawdzięcza zachowanie swojego unikalnego tradycyjnego stylu życia, budownictwa, strojów czy rzemiosła.

Dzień 1 WYLOT

Spotkanie z liderem wyprawy na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot z przesiadką do Duszanbe.

Dzień 2 DUSZANBE

Przylot do Duszanbe nad ranem. Przejazd do hotelu , zakwaterowanie, śniadanie, czas na odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzanie i zakupy w stolicy Tadżykistanu - wizyta na Zielonym Bazarze, dla chętnych możliwość odwiedzenia Narodowego Muzeum Starożytności i Muzeum Instrumentów Muzycznych. Uwaga, wstępy do muzeów i innych obiektów nie są ujęte w cenie wyprawy. Uzyskanie niezbędnych pozwoleń na dalszą podróż. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 DUSZANBE – CHOROG

Przejazd samochodem z Duszanbe do Chorogu fragmentem legendarnej trasy Pamir Highway (M41) przez tadżycki Pamir i wzdłuż granicznej rzeki Piandż. Droga, podobnie jak sam Tadżykistan, zawieszony pomiędzy epoką przedindustrialną a nowoczesnością, jest pełna kontrastów. Częściowo jest niemal autostradą, z tunelami niczym w Alpach, częściowo zaś wiedzie bitym traktem, czasem błotnistym lub kamienistym. Spora część trasy wiedzie wzdłuż granicznej rzeki Piandż. Po jej drugiej stronie widać z bardzo bliska wioski afgańskie, w porównaniu z którymi ubóstwo Tadżykistanu wydaje się luksusem. Nocleg w hoteliku w Chorogu.

Dzień 4 DROGA DO AFGANISTANU

Załatwienie formalności, ostatnie zakupy, w tym żywności na cały pobyt w Afganistanie. Następnie czeka nas około trzy-czterogodzinny przejazd kiepską drogą na przejście graniczne w Iszkaszim. Przekroczenie granicy tadżycko – afgańskiej. Przejazd do afgańskiego Iszkaszim. Nocleg w hostelu.

Dzień 5 ISZKASZIM I WACHAN

Zwiedzanie bazaru w Iszkaszim. Nam, przywykłym do konsumpcjonistycznego stylu życia, trudno uwierzyć, że to skromne targowisko zaopatrując cały Wachan w te produkty, których jego mieszkańcy nie są w stanie wytworzyć lub wyhodować sami. Jedynie w tym przygranicznym mieście, zamieszkałym przez sunnitów, zobaczyć możemy kobiety w burkach, a liczna obecność uzbrojonych żołnierzy i policjantów przypomina nam, że głębiej w prowincji Badachszan zdarzają się ataki talibów. Tu jednak możemy czuć się bezpiecznie. Po załatwieniu formalności związanych z wjazdem do Korytarza Wachańskiego, czeka nas ok. godzinny przejazd do Kazi Deh (ok. 2550m n.p.m.). Tu już jesteśmy w Wachanie - możemy doświadczyć gościnności i otwartości jego mieszkańców. Wieczorem wycieczka po okolicy, organizacja karawany.

Dzień 6 - 8 TREKKING WZDŁUŻ DOLINY KAZI DEH

Trekking w kierunku najwyższego szczytu Afganistanu – Noszaka (7492 m n.p.m.). Będziemy podchodzić krótkimi odcinkami, idąc dziennie po ok. 4 godziny, aby stopniowo się zaaklimatyzować. Nasz sprzęt, poza tym, co potrzebne podczas trekkingu, nieść będą osiołki. Zobaczymy zielone doliny, niczym oazy wśród surowych suchych zboczy gór. Nad nami górować będą ośnieżone wierzchołki – im głębiej ku sercu Hindukuszu, tym wynioślejsze. Wreszcie docieramy do bazy, zwanej na cześć wyprawy pierwszych zimowych zdobywców Noszaka Polandi Chajma (Polski Namiot), z której roztacza się widok na szczyt. Baza znajduje się na wys. ok. 4250 m n.p.m. Noclegi w namiotach.

Dzień 9 - 11 TREKKING DOLINĄ MANDARAS

Zejście z bazy nieco w dół głównej doliny, a następnie odbicie w jedną z bocznych malowniczych dolin - Mandaras. Trekking po Dolinie Mandaras z widokami na Kohe Keshni Khan (6743m n.p.m.) oraz Kohe Mandaras (6631m n.p.m.). Noclegi w namiotach.

Dzień 12 KONIEC TREKKINGU

Trekking powrotny z Doliny Mandaras do Kazi Deh. Czas na odpoczynek, kąpiel i „ucztę” po trekkingu. Nocleg w hostelu w Kazi Deh.

Dzień 15 POWRÓT DO TADŻYKISTANU

Przejazd samochodem z Kazi Deh na przejście graniczne. Przekroczenie granicy tadżycko – afgańskiej. Przejazd Pamir Highway do Duszanbe. Dotarcie do przyzwoitego hotelu po dniach spędzonych w trudniejszych warunkach będzie szczególnie miłe.

Dzień 16 JEZIORO ISKANDERKUL

Wycieczka za miasto (ok. 125 km) nad Iskanderkul, malownicze jezioro położone między górami. Jezioro określano kiedyś jak najładniejsze w całym Związku Radzieckim. Chętni do kąpieli w chłodnej wodzie będą mieli okazję wykazać się hartem ducha i popływać w krystalicznie czystej wodzie. Podczas wycieczki domowy lunch przygotowany przez miejscowych gospodarzy. Po południu powrót do Duszanbe. W nocy wyjazd na lotnisko.

Dzień 17 PRZYLOT

Wylot z przesiadką. Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

TERMINY CENA PAKIET DEWIZOWY  
       
        19.09  - 05.10.2018      

         4860 USD     

      3645 USD (zniżka 25%)   

600 USD  

 

Możliwe inne terminy na zamówienie.

 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. 
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata -  30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu 
III rata -  płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

 

ZNIŻKI:

4% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
Single bez dopłaty – w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
Bezkosztowa zmiana terminu lub nazwiska -  najpóźniej 9 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.
Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

 

ŚWIADCZENIA:

Bilety lotnicze, bagaż nadawany (min. 20 kg/os), transport lokalny na wszystkich odcinkach wymienionych w programie (podczas podróży do Wachanu auta terenowe), noclegi (Duszanbe – hotel 3*, pok. 2-osobowe, pozostałe noclegi w lokalnych hostelach i namiotach, wyżywienie (śniadania, kolacje w Afganistanie, podczas trekkingu pełne wyżywienie – śniadanie, przekąska w środku dnia,  obiadokolacja), sprzęt kempingowy (poza śpiworem i karimatą),  transport do 20kg bagażu na osobę na grzbiecie osła podczas trekkingu, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie rozszerzone o uprawianie turystyki wysokogórskiej, opiekę polskiego pilota – doświadczonego przewodnika górskiego na całej trasie.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych, pozostałych posiłków (obiadów i kolacji podczas pobytu w Tadżykistanie, posiłków w przydrożnych barach), butelkowanych napojów podczas podróży, ewentualnych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Duszanbe, kosztów wiz i pośrednictwa wizowego wg aktualnych cen.

 

UWAGI:

Liczba uczestników -  od 8 do ok. 12 osób.  Wyprawa jest przeznaczona wyłącznie dla osób znajdujących przyjemność w chodzeniu po górach i posiadających minimalną sprawność i kondycję, aby pokonywać dziennie kilkugodzinne odcinki. Nie są wymagane żadne umiejętności wspinaczkowe i wyjątkowa sprawność.

 

W Duszanbe przewidziane są noclegi w hotelu 3* w pokojach 2 osobowych. Pozostałe noclegi zaplanowane są w skromnych, lokalnych hostelach bez łazienki w pokojach (często w salach wieloosobowych z obowiązkowym podziałem na płeć). Podczas trekkingu nocleg w namiotach górskich (2 lub 3 osobowe). Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Biuro pośredniczy w uzyskiwaniu wiz. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją musi być przesłany w odpowiednim czasie wg instrukcji biura. Uczestnikom wysyłamy szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy wraz z listą niezbędnego ekwipunku. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

Prosimy o sprawdzenie szczegółów przelotów w późniejszym terminie lub o kontakt z naszym biurem.

AKTUALNOŚCI

Nowa wycieczka na krańce świata: WYSPY ZACHODNIEGO PACYFIKU Termin: 05.03.2019

Dodano 21.06.2018 ZOBACZ

Tybet drogą lądową z Nepalu Termin: 24.10.2018

Dodano 08.06.2018 ZOBACZ

UGANDA – Okrzyknięta Perłą Afryki

Dodano 30.01.2018 ZOBACZ

Prestige Tours z nagrodą Małopolski Dąb!

Dodano 22.12.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Związek... ZOBACZ

Róża Kolumba za najlepszy katalog premium "Najciekawsze Miejsca Świata 2016/17"

Dodano 29.04.2016 ZOBACZ

WYRÓŻNIENIE "ODYS 2015"

Dodano 12.01.2016 Jest nam miło poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni przez Krakowską... ZOBACZ

PRESTIGE TOURS TOUROPERATOREM ROKU 2015

Dodano 28.10.2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż nasze biuro... ZOBACZ

Relacje z wycieczek

Z Tahiti na Bora Bora statkiem handlowym

... ZOBACZ

Turystyczny rejs na Półwysep Antarktyczny - Antarktyda oczami turysty

Nawet największa podróż musi się zacząć od pierwszego kroku.... ZOBACZ

Ayers Rock czyli Uluru

W ciągu ostatnich dwunastu lat miałem okazję być pod tym ogromnym... ZOBACZ

Targ Świetlistego Spokoju

- Czy chcesz ze mną zjeść potrawę o nazwie trzy krzyki myszy? - pyta... ZOBACZ

Luang Prabang - Laotańskie klimaty

Stoimy na szczycie wzgórza Phousi, które wyrasta w środku... ZOBACZ

KOLONIALNA FRANCJA

Wraz z udoskonaleniem nawigacji i żeglugi, w XV w. w morze wyruszyły... ZOBACZ

Goa - portugalskie klimaty w Indiach

Plaże na Goa mają piasek tak drobny, że pod stopami wydaje on odgłos... ZOBACZ

RAFTING NA ZAMBEZI

Angielski termin „rafting” na stale zagościł w naszym... ZOBACZ

Mekong i azjatycki kochanek

Miałam marzenie, aby jak francuska pisarka Marguerite Duras popłynąć... ZOBACZ

San Salvador – Dusza Brazylii

Podobno miasto San Salvador ma brazylijską duszę, której w... ZOBACZ

Manaus - amazońskie eldorado

Dla kogoś, kto wyobrażał sobie Amazonkę jako po prostu dużą rzekę,... ZOBACZ

Bhutan - Nowe puka do bram Kraju Smoka

Na przejściu granicznym między Bhutanem a Indiami, w miejscowości... ZOBACZ

Atacama - Wrota piekieł

San Pedro de Atacama. Jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Wyobrażam... ZOBACZ

Obrazki z Masai Mara

Obserwując z auta oddaloną zaledwie o parę metrów rodzinę... ZOBACZ

Madagaskar - pod osłoną nieba

Poruszanie się po Madagaskarze nie jest łatwe, ale wysiłek włożony w... ZOBACZ

Indie, Indie...

Truizmem jest pisać, że Indie to kraj kontrastów. Jednak tak jak... ZOBACZ

Podróże z plecakiem przez dziką Papuę-Nową Gwineę

Papua Nowa Gwinea rzuca podróżnikowi wiele wyzwań. Nie jest to kraj... ZOBACZ

Grillowanie na biegunie

Co jedliście, Panowie, dzień przed zdobyciem bieguna? M.Ch:... ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem w ACAPULCO - 12 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 13 dni

ZOBACZ

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO STÓP MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE z wypoczynkiem na RIVIERA MAYA - 16 dni

ZOBACZ

SHWEDAGON PAYA

ZOBACZ

WODOSPADY IGUAZU

Uznane 11.11.2011 za jeden z siedmiu cudów natury majestatyczne wodospady... ZOBACZ

Pocztówka z Galapagos

Uff, znów jesteśmy w domu. Zmęczeni, rzucamy bagaże, myślimy o... ZOBACZ

Tonące wyspy

Dopiero pod koniec ubiegłego wieku wiadomość o małym, niepodległym od... ZOBACZ

Moje goryle

Na każdym postoju czy noclegu rozmowy z przygodnymi nieznajomymi... ZOBACZ

Zmartwychwstanie w Salwadorze

Do Suchitoto – niewielkiego kolonialnego miasteczka, o którym... ZOBACZ

HUAORANI. Świat w odwrocie

Z Quito przylecieliśmy do położonej nad rzeką Napo, w sercu ekwadorskiej... ZOBACZ

Vilcabamba trzydzieści lat później

Vilcabamba to ostatnia stolica Inków, skąd w latach 1536–1572... ZOBACZ

U stóp himalajskich ośmiotysięczników

Himalaje można przemierzać także w pojedynkę, bez jazgotu tragarzy,... ZOBACZ

Piechotą na Machu Picchu

Znane są dwa sposoby dotarcia do ukrytego w Andach inkaskiego miasta... ZOBACZ

„Te, co skaczą i fruwają”, czyli niebezpieczne zwierzęta w podróży

         To nie będzie artykuł o... ZOBACZ

Hipotermia – nie tylko dla polarników

Hipotermia, czyli uogólnione wychłodzenie organizmu przytrafić się... ZOBACZ

MALARIA - fakty i mity

Malaria wciąż zbiera swoje żniwo, również wśród polskich... ZOBACZ

Bądź mądry przed szkodą, czyli przygotowanie zdrowotne do podróży

Nowa, śmiertelna choroba wirusowa na południu Afryki, epidemia... ZOBACZ

CHILE - ARGENTYNA - URUGWAJ

ZOBACZ